Diferență între revizuiri ale paginii „Pynq-Z2 - Pinout”
De la WikiLabs
Jump to navigationJump to search (Pagină nouă: ==Pynq-Z2 - Pinout== Aici veti gasi lista cu corespondenta pin<->componenta pentru placa Pynq-Z2. Aceasta se foloseste fie in fisierul XDC cu constrangeri fie in elaboration cand...) |
|||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
|Switch[0] || M20 | |Switch[0] || M20 | ||
|- bgcolor="#ddffdd" align="center" | |- bgcolor="#ddffdd" align="center" | ||
| − | |Switch[1] || | + | |Switch[1] || M19 |
|- bgcolor="#ddffdd" align="center" | |- bgcolor="#ddffdd" align="center" | ||
|RGB_led4_b|| L15 | |RGB_led4_b|| L15 | ||
Versiunea de la data 6 martie 2022 22:08
Pynq-Z2 - Pinout
Aici veti gasi lista cu corespondenta pin<->componenta pentru placa Pynq-Z2. Aceasta se foloseste fie in fisierul XDC cu constrangeri fie in elaboration cand se selecteaza conexiunile fizice dorite intre intrarile si iesirile din design si leduri/butoane.
| Componenta | Pin |
| Clock_125MHz | H16 |
| Switch[0] | M20 |
| Switch[1] | M19 |
| RGB_led4_b | L15 |
| RGB_led4_g | G17 |
| RGB_led4_r | N15 |
| RGB_led5_b | G14 |
| RGB_led5_g | L14 |
| RGB_led5_r | M15 |
| Led[0] | R14 |
| Led[1] | P14 |
| Led[2] | N16 |
| Led[3] | M14 |
| Button[0] | D19 |
| Button[1] | D20 |
| Button[2] | L20 |
| Button[3] | L19 |
Pentru lista completa a pinilor puteti accesa Pynq-Z2 - pagina oficiala - sectiunea User manual sau Master XDC.