Gabriel Dima: Diferență între versiuni
De la WikiLabs
Jump to navigationJump to search
Fără descriere a modificării |
Gdima (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 4: | Linia 4: | ||
* Poziție curentă: Profesor la departamentul DCAE, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Universitatea Politehnica din București, România | * Poziție curentă: Profesor la departamentul DCAE, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Universitatea Politehnica din București, România | ||
* Birou: A412A | * Birou: A412A | ||
=== Carieră === | |||
{| class="wikitable" | |||
!Perioadă !! Organizatie !! Descriere | |||
|- | |||
| style="width: 20%;" | 2008 - prezent | |||
| style="width: 25%;" | Centrul de Elaborare și Management al Proiectelor de Dezvoltare Institutională (CEMPDI), Universitatea Politehnica din București, Spl. Indepedenței nr. 313, 060042, București, Romania | |||
| Director | |||
|- | |||
| 2004 - prezent | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Profesor in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] | |||
|- | |||
|- | |||
| 2003 - 2011 | |||
| [http://www.tehne.ro TEHNE - Centrul pentru Inovare in Educatie] | |||
| Presedinte | |||
|- | |||
|- | |||
| 1998 - 2004 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Conferentiar in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] | |||
|- | |||
|- | |||
| 1996 - 1998 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Sef de lucrari in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] . | |||
|- | |||
|- | |||
| 1992 - 1996 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Asistent in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] | |||
|- | |||
|- | |||
| 1991 - 1992 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Preparator in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] | |||
|- | |||
|- | |||
| 1990 - 1991 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București] | |||
| Asistent cercetare in cadrul departamentului [http://dcae.pub.ro Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice] | |||
|- | |||
|- | |||
| 1989 - 1990 | |||
| Intreprinderea de Intreținere și Reparații Utilaj de calcul (IIRUC), București, România | |||
| Inginer stagiar | |||
|} | |||
=== Educatie === | |||
{| class="wikitable" | |||
!Perioadă !! Universitate !! Diplomă | |||
|- | |||
| 1988 - 1993 | |||
| [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București], [http://www.electronica.pub.ro Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației] | |||
| Inginer electronist, specializarea Microelectronică | |||
|- | |||
| style="width: 20%;" | 1995 - 2001 | |||
| style="width: 25%;" | [http://www.pub.ro Universitatea Politehnica din București], [http://www.electronica.pub.ro Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației] | |||
| Doctor inginer | |||
|} |
Versiunea de la data 2 ianuarie 2013 21:09
- Telefon: +40 21 4024607
- E-mail: gabriel.dima@reu.pub.ro
- Skype: gabriel.dima
- Poziție curentă: Profesor la departamentul DCAE, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Universitatea Politehnica din București, România
- Birou: A412A
Carieră
Perioadă | Organizatie | Descriere |
---|---|---|
2008 - prezent | Centrul de Elaborare și Management al Proiectelor de Dezvoltare Institutională (CEMPDI), Universitatea Politehnica din București, Spl. Indepedenței nr. 313, 060042, București, Romania | Director |
2004 - prezent | Universitatea Politehnica din București | Profesor in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice |
2003 - 2011 | TEHNE - Centrul pentru Inovare in Educatie | Presedinte |
1998 - 2004 | Universitatea Politehnica din București | Conferentiar in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice |
1996 - 1998 | Universitatea Politehnica din București | Sef de lucrari in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice . |
1992 - 1996 | Universitatea Politehnica din București | Asistent in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice |
1991 - 1992 | Universitatea Politehnica din București | Preparator in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice |
1990 - 1991 | Universitatea Politehnica din București | Asistent cercetare in cadrul departamentului Dispozitive, Circuite și Aparate Electronice |
1989 - 1990 | Intreprinderea de Intreținere și Reparații Utilaj de calcul (IIRUC), București, România | Inginer stagiar |
Educatie
Perioadă | Universitate | Diplomă |
---|---|---|
1988 - 1993 | Universitatea Politehnica din București, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației | Inginer electronist, specializarea Microelectronică |
1995 - 2001 | Universitatea Politehnica din București, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației | Doctor inginer |